Par Kampaņu

Dzīvība sākas no ieņemšanas brīža.
Šeit iespējams sekot kampaņas "Par dzīvību" norisēm bildēs un preses atspoguļojumos.

 

NOLIKUMS

Bērnu zīmējumu konkursam

“Par dzīvību”

 

1.Konkursa organizētāji: Rīgas apriņķa portāls “Apriņķis.lv” (www.aprinkis.lv) un Krīzes grūtniecības centrs

 2. Konkursa atbalstītāji: LR Saeima, LR Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Demogrāfijas lietu apakškomisija, Ungārijas vēstniecība Latvijā, pašvaldības – Madonas novada dome, Talsu pilsētas dome, Garkalnes novads u. c., uzņēmumi – “Media pasts”, veikalu tīkls “Elvi”, “Spa Hotel Ezeri”, “Memory water”, Interneta bibliotēka “Atlants.lv”, Biļešu serviss “BezRindas.lv”u. c., informatīvie atbalstītāji – “Rīgas Apriņķa Avīze”, “Ogres Vēstis Visiem”, portāls “Ogrenet.lv” (www.ogrenet.lv).

 3. Konkursa tēma: dzīvība kā augstākā vērtība, kas ir nācijas un valsts pastāvēšanas pamatā. Ikvienam bērnam, kas vēl atrodas mātes miesās, ir tiesības piedzimt, un valstij jādara viss, lai radītu labvēlīgus apstākļus, lai vecāki izšķirtos par labu bērniņam. Bērni ir vecāku vislielākais lepnums un prieks, kuplas ģimenes – valsts gods.

4. Konkursa mērķis: veicināt vispārēju attieksmes maiņu un izpratni par dzīvību katram personīgi un sabiedrībai kopumā.

Latvijai dzimstības veicināšanas pasākumi ir īpaši nozīmīgi, un demogrāfiskās situācijas uzlabošana, sniedzot atbalstu ģimenēm ar bērniem, ir valdības un Saeimas prioritāte. Tieši emocionālais atbalsts, godinot dzīvību un ģimeni kā augstāko vērtību, ir nozīmīgākais vēstījums veselīgai, uz izaugsmi vērstai sabiedrībai, kuras pamatā ir atbildīgums par sevi, saviem tuvākajiem, līdzcilvēkiem, tautu un valsti.

 5. Konkursa dalībnieki: ikviens pirmsskolas izglītības, vispārizglītojošās un speciālās izglītības iestādes skolēns un atbilstoša vecuma bērns.

 6. Konkursa noteikumi.

 6.1. Bērni no visas Latvijas iesūta zīmējumus, kas ir noformēti kā apsveikumi – uz pusēm pārlocītas A4 lapas, kuras vienā pusē ir zīmējums par tēmu “Par dzīvību”, bet iekšpusē vēlējums ģimenei vai jaundzimušajam bērniņam, jo pēc izstādes darbi tiks nodoti P. Stradiņa klīniskās slimnīcas jaundzimušo nodaļai un izdalīti katra tur piedzimušā bērniņa vecākiem. Novēlējumu bērni var rakstīt kopā ar vecākiem.

 6.2. Katrs bērns var iesniegt vienu vai vairākus darbus.

 6.3. Darba izpildīšanas tehnika nav ierobežota, darbiem, kuri nav izpildīti uz papīra vai izpildīti pēc oriģinālas tehnikas, jābūt piemērotiem izkāršanai izstādē.

 6.4. Pie darba jānorāda vārds, uzvārds, kontaktinformācija, skola un klase.

 7. Darbu vērtēšana: konkursā iesūtītos darbus vērtēšanas komisija vērtē

7.1. divās kategorijās:

 7.1.1. pirmsskolas izglītības iestāde un sākumskola, un atbilstoša vecuma bērns;

7.1.2. pamatskola un atbilstoša vecuma bērns;

 7.2. pēc diviem kritērijiem:

 7.2.1. doma vai problēma, kas ar šo darbu tiek izteikta;

 7.2.2. darba oriģinalitāte, radošums.

8. Vērtēšanas komisija – konkursā iesniegtos darbu vērtēšanas komisijas locekļi:

 Aija Zariņa (māksliniece)

Kristaps Zariņš (Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors, Vizuālās mākslas nodaļas vadītājs)

Aigars Bikše (Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors);

Una Gavare (kustības “Par dzīvību” patronese, kuplas ģimenes māmiņa).

Darbu iesniegšanas termiņš:

Konkursam paredzētos darbus jāiesniedz vai jānosūta pa pastu portāla “Apriņķis.lv” redakcijai (adrese: Lāčplēša iela 24, Rīga, LV-1011) vai Krīzes grūtniecības centram (adrese: Tērbatas iela 38–4, Rīga) vai tā filiālēm Latvijas novados ar norādi “Zīmējumu konkursam”. Iesniegšanas termiņš ir līdz šā gada 6. septembrim (pasta zīmogs).

 Apbalvošana.

Konkursa dalībnieku apbalvošana notiks 12. septembrī. Tiks noteikts labākais darbs abās vecuma grupās. Katrā no tām labākā darba autors saņems galveno balvu – braucienu visai ģimenei uz Ungāriju, ko apmaksās Ungārijas vēstniecība un konkursa organizētāji. Konkursa dalībniekiem būs arī citas veicināšanas un simpātiju balvas no atbalstošajiem uzņēmumiem un pašvaldībām.

 11. Papildu informācija par konkursu.

 11.1. 9. septembrī tiks atklāta bērnu zīmējumu izstāde LR Saeimā. Atklāšanu vadīs LR Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, piedaloties Ungārijas vēstniekam Latvijā vai vēstniecības deleģētam pārstāvim. Zīmējumu izstādi LR Saeimā būs iespēja aplūkot no 9. līdz 13. septembrim.

 11.2. Konkursa rezultātā tiks izveidota ceļojoša izstāde. Tās norises vietas būs pašvaldības vai citas iestādes (organizācijas), kas būs izteikušas vēlmi (pieteikušās pie konkursa kontaktpersonas) izvietot izstādi sev pieejamās telpās. Pirmā ceļojošā izstāde tiks eksponēta Garkalnes kultūras namā.

 11.3. Pēc noslēdzošās izstādes konkursa organizētāji zīmējumus nogādās P. Stradiņa klīniskajā slimnīcā (ja zīmējumu skaits būs ļoti liels, tie tiek nogādāti arī uz Rīgas Dzemdību namu vai citām slimnīcām Latvijā, kurās ir dzemdību nodaļas).

 12. Konkursa izsludināšana:

 12.1. 2013. gada 10. jūlijā tiek izsludināts konkurss portālos “Apriņkis.lv” (www.aprinkis.lv) un “Ogrenet.lv” (www.ogrenet.lv), kā arī “Rīgas Apriņķa Avīzē” un laikrakstā “Ogres Vēstis Visiem”.

 12.2. Ar zināmu regularitāti tiks sagatavotas preses relīzes, kuras papildinās ar jaunāko informāciju par konkursam iesūtīto zīmējumu skaitu utt.

 12.3. Konkursa nolikums tiks publicēts portālā “Apriņkis.lv” (www.aprinkis.lv), Krīzes grūtniecības centra vietnē (www.krizescentrs.lv) un citās interneta vietnēs, informatīvajos izdevumos.

 12.4. Neskaidrību vai jautājumu gadījumā sazināties ar kontaktpersonu Janu Babri-Laimi pa tālruni 26773899 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

Jaunums: projekts "One of us" jeb viens no mums!Paraksties par to, lai nedzimis bērniņs tiek aizsargāts no ieņemšanas brīža!

Šodien, 1. februārī, Latvijā un citās Eiropas Savienības valstīs tiek atklāta Eiropas Pilsoņu iniciatīva “Viens no mums” (“One of Us”), kas ir pirmā šāda veida iniciatīva, kas paredz tiesisko aizsardzību cilvēka dzīvībai un cieņai.  

 Šīs iniciatīvas mērķis ir aicināt Eiropas Komisiju pārtraukt finansējumu tādām darbībām, kas ir saistītas ar cilvēka dzīvības iznīcināšanu. Tas galvenokārt attiecas uz abortiem un embrionālo cilmes šūnu pētniecību. Ilgtermiņā šīs iniciatīvas mērķis ir nostiprināt Eiropas Savienības likumdošanā cilvēka dzīvības aizsardzību, sākot no ieņemšanas brīža, kā arī stiprināt vienotu Eiropas „Pro life” kustību.

 Lai iniciatīva būtu derīga, līdz 2013. gada 1. novembrim visās ES dalībvalstīs jāsavāc vismaz viens miljons parakstu un vismaz 7 valstīs savākto parakstu summai ir jābūt vienādai vai lielākai par šo valstu EP deputāta skaita reizinājumu ar 150 (Latvijā šis skaitlis ir apmēram 7000). Arī Latvijas iedzīvotāji ir aicināti atbalstīt šo iniciatīvu, to parakstot internetā Iniciatīvas mājas lapā www.oneofus.eu vai uz papīra draudzēs (draudžu prāvestiem ir nosūtītas šīs iniciatīvas veidlapas). Par Eiropas Pilsoņu iniciatīvas īstenošanu Latvijā ir atbildīga Asociācija „Ģimene”.

 Atbildes uz jautājumiem par Iniciatīvu „Viens no mums”

 Eiropas pilsoņu iniciatīva – kā to saprast?

Eiropas pilsoņu iniciatīva (EPI) ir Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņu iespēja ierosināt likumprojektus ES kompetences ietvaros. To var salīdzināt ar likuma vai tautas nobalsošanas ierosināšanu Latvijā. Eiropas pilsoņu iniciatīvas norisi, kā arī veidlapās norādāmās ziņas nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 16. februāra regula (ES) Nr. 211/2011 un Latvijas Republikas likums „Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”.

 Kas ierosināja iniciatīvu „One of Us”?

 Šīs iniciatīvas pilsoņu komitejas locekļi pārstāv Franciju, Vāciju, Itāliju, Ungāriju, Poliju, Spāniju un Lielbritāniju, taču tās atbalstītāju vidū ir dzīvības aizstāvji no daudzām citām valstīm, tostarp Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Slovākijas u.c.

Kāda ir iniciatīvas būtība?

 Lai gan saskaņā ar Lisabonas līgumu ES kompetencē nav jautājumi, kas tieši attiecas uz cilvēka dzīvības aizsardzību, tomēr daudzas jomas, kas ir ES kompetencē – tādas kā izpēte, sadarbība attīstībai veselības aprūpes jomā vai ES finanšu joma – skar cilvēka dzīvību. Šīs pilsoņu iniciatīvas būtība ir: tiesiski aizsargāt katra cilvēka cieņas, tiesību uz dzīvību un integritāti no ieņemšanas brīža ES kompetences jomās, kurās šāda aizsardzība ir īpaši svarīga.

 Kādēļ parakstīt iniciatīvu „Viens no mums”?

 Cilvēka embrijs ir pelnījis, lai tiktu respektēta tā cieņa un neaizskaramība. To vēsta Eiropas Savienības (ES) Tiesas paziņojums Brüstle lietā, kas definē cilvēka embriju kā sākuma posmu cilvēka attīstības ciklā. Lai nodrošinātu saskaņotību ES kompetences jomās, kurās var tikt apdraudēta cilvēka embrija dzīvība, ES būtu jāizveido aizliegums un jāpārtrauc finansējums darbībām, kas paredz cilvēka embriju iznīcināšanu.

 Kad sākas cilvēka dzīvība?

 Cilvēka dzīvības sākums ir viņa ieņemšana mātes miesās. Tas ir brīdis, kad satiekas tēva spermatozoīds ar mātes olšūnu un to apaugļo. Ieņemšanas brīdī rodas jauns organisms, kura DNS ir atšķirīga gan no mātes, gan no tēva DNS, tādēļ jau no paša sākuma tā nav daļa no mātes, lai arī atrodas mātes miesās.

Kur var parakstīt Iniciatīvu?

 Parakstīties var vienu reizi vai nu elektroniski mājas lapā https://ec.europa.eu/citizens-initiative/ECI-2012-000005/public/signup.do, vai uz papīra (Latvijā Centrālas vēlēšanu komisijas atļauja ir datēta ar 2013. gada 16. janvāri). Parakstīties uz papīra veidlapām varēs Latvijas draudzēs, kā arī sazinoties ar iniciatīvas koordinatoriem Latvijā.

 Kādas ir prasības tiem, kas vēlas parakstīties?

 Parakstītājam jābūt ES valsts pilsonim, tiesīgam piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Parakstoties ir jānorāda tikai vārds, uzvārds, pilsonība, Latvijā izdots personas kods un paraksts.

Vai Iniciatīvai „Viens no mums” būs ietekme arī uz Latvijas likumdošanu?

 Tiešas ietekmes uz Latvijas likumdošanu nebūs, jo EPI savāktos parakstus var izmatot tikai EPI ierosināšanai, tomēr ar 7000 derīgi paraksti arī būs skaidrs signāls Latvijas likumdevējiem.

 Kur var iegūt plašāku informāciju par Iniciatīvu?

 Mājas lapā www.draugiem.lv/viensnomums/ tiek publicēti jaunumi par iniciatīvas īstenošanu Latvijā un Eiropā. Svešvalodā plašāka informācija ir atrodama mājas lapā www.oneofus.eu. Lai sazinātos ar iniciatīvas koordinatoru Latvijā, rakstiet uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

 Seminārs: Bioētikas principi ārsta un pacienta attiecībās:Programma

Sestdien, 23.februārī, Rīgā, kultūras centrā "Rīva", Vīlandes ielā 7-16

10.00 Ievads

10.15 Cilvēka persona un bioētikas principi (Dārta Kļaviņa, LU Bioloģijas fakultātes doktorante)

11.00 Bioētikas jēdziens (video un diskusija)

11.40 Ginekologa prakse un cilvēka identitātes apziņa (Dr.Silvija un Dr.Gints Lapiņi, ginekologi)

12.30 Perinatāl ā diagnostika (video un diskusija)
13.15 pusdienu pauze
14.15 Ārsta un pacienta/piederīgo identitātes apziņa smagu slimību gadījumos (Dr.Vilnis Sosārs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra Paliatīvās aprūpes nod.vad.
15.15. Paliatīva aprūpe (video un diskusija)
16.10 Diskusija. Bioētikas jautājumi traumatologa praksē (Dr.Elena Vaska)
16.50 Īsfilma
17.10 Semināra noslēgums

Dalības maksa: 4 Ls
Vietu skaits ierobežots
PIETEIKŠANĀS: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 21.februārim vai zvanot pa tel.29778262 vai 67325080

 

 

 RAKSTI:

 redzēt dzirdēt nenoklusēt

 

Ir.lv:par dzīvību vai nāvi

Bez cenzūras

 

Tukuma ziņas

 

LATVIJAS REPUBLIK AS SAEIMA
BUDŽETA UN FINANŠU (NODOKĻU) KOMISIJAS
DEMOGR ĀFIJAS LIETU APAKŠKOMISIJA
KONFERENCE
„TIESĪBU UZ DZĪVĪBU TVĒRUMS MŪSDIENU SABIEDRĪBĀ”
2012. GADA 16. OKTOBRĪ PLKST. 14.00
SAEIMAS NAMS, SARKANĀ ZĀLE, JĒKABA IELA 11, RĪGA

KONFERENCES VIDEO IERAKSTS


Konferences moderatori:
11. Saeimas deputāte Inga Bite,
11. Saeimas deputāts, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas
Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks
Konferences programma:
13.30 – 14.00     Dalībnieku ierašanās un kafijas baudīšana (Lielais vestibils)
14.00 – 14.05     Konferences atklāšana
       Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Demogrāfijas lietu apakškomisijas
        priekšsēdētājs Imants Parādnieks
14.05 – 14.15     Tiesībsarga Jura Jansona uzruna
14.15 – 14.25     Tieslietu ministra Jāņa Bordāna uzruna
14.25 – 14.35     Prof. Dr.iur.h.c. Egila Levita tēzes prezentē Imants Parādnieks
14.35 – 14.50     Cilvēka attīstības periods līdz piedzimšanai: zinātniskie un ētiskie aspekti
       Bioētiķis Dr. Gunārs Brāzma
14.50 –15.05     Nedzimušas dzīvības tiesiskais statuss
       LU Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras vadītāja
          Prof.Dr.iur. Valentija Liholaja
15:05 – 15.20     Aborta regulējums Eiropas Cilvēktiesību konvencijā: valsts pienākumi
pret dzīvību, veselību un privātumu
   
Europen Center for Law&Justice direktors Dr.Grégor Puppinck, Francija
15.20 – 15.35     Sieviete kā aborta upuris
       11. Saeimas deputāte, tiesību zinātņu doktora
       zinātniskā grāda pretendente Inga Bite
15.35 – 15.50     Likumība un tiesiskums mākslīgās grūtniecības pārtraukšanā
       Latvijas Juristu biedrības pārstāve, Mg.iur. Natālija Magazeina
15.50 –16.05     Tiesības uz dzīvību sieviešu tiesību kontekstā
       11. Saeimas deputāte Daina Kazāka
16.05 – 16.20     Nedzimuša cilvēka dzīvības sākuma tiesiskā aizsardzība
       Zv. advokāte, tiesību zinātņu doktora
       zinātniskā grāda pretendente Petra Janule
16.20 – 17.00     Jautājumi referentiem, rezolūcijas projekta apspriešana
Konference būs skatāma arī tiešsaistē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv

Sastrēgumstunda LTV:diskusija par abortiem

Video no noslēguma koncerta

    

Ginekologu konference:NaProtehnoloģija un sievietes auglība


Laiks: 2012. gada 12. oktobris
Vieta: Rīgas dome, sēžu zāle
Adrese: Rātslaukums1, Rīga
Reģistrācija: 10:30-11:00

Programma:


Piedalās vieslektori:
Jolanta Vasiļevska MD (Medicīnas doktore), Ph D (Filozofijas doktore), Pediatrijas nodaļa,
Bjalostokas Medicīnas Universitāte, Polijā, Gastroenteroloģija un Alergoloģija, speciālists
alergologs.
Tadeušs Vasiļevskis MD (Medicīnas doktors), Neauglības ārstēšanas centra NAPROMEDICA,
Bjalostoka, Polijā vadītājs.
Bogdans Hazans MD (Medicīnas doktors), Ph D (Filozofijas doktors), Ģimenes Slimnīca (Holy Family
Hospital) direktors, Valdības Populācijas Komisijas loceklis, Demogrāfisko Zinātņu Komisijas
loceklis, Polijas Zinātņu Akadēmija Akadēmiskais profesors.
Fils Boils, FertilityCare Centres direktors Eiropā un NaProTechnology Fertility Clinic vadītājs.
Konferences programma:
11:00 -11:10
Konferences atklāšana, Dr. Māris Pļaviņš, LNA prezidents
11:10-11:20
Auglības atpazīšanas metode Latvijā, Diāna Staņķo, Ekoloģijas institūts
11:20 -11:40
Auglības atpazīšanas metode un neauglība, Anna Suhanova, Ekoloģijas institūts
11:40-12:25
Mākslīgās apaugļošanas (IVF) programmas medicīniskie un ētiskie aspekti, Dr. Tadeušs Vasiļevskis
(Polija)
12:25 – 13:10
Ieskats NaProTechnology – multifaktoriāla pieeja hroniskai neauglībai, Pr. Fils Boils, (Irija)
13:10-13.55
Dzemdniecība kā mātes lomas medicīna - MaterCare International pieredze, Pr. Bogdans
Hazans(Polija)
13:55-14:40
Kafijas pauze.
14:40 – 15:25
Izaicinoši gadījumi – vīrieša faktora neauglība, samazinātas olnīcu rezerves, atkārtoti spontānie
aborti, Pr. Fils Boils, (Irija)
15:25 – 15:55
Imunoloģiskās un neimunoloģiskās pieejas diētas intervencei neauglības ārstēšanā, JolantaVasiļevska,
(Polija)
15:55-16:00
Konferences noslēgums
Sertifikātu izsniegšana
LĀB Sertifikācijas padome ar dokumentu Nr. KP2012/10-18 apliecina 4,7 medicīniskās tālākizglītības
kredītpunktu piešķiršanu par Konferenci „NaProtehnoloģija un sievietes auglība”.
Dalība bezmaksas
Iepriekšēja pieteikšanās Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tel. 29436444(norādot vārdu, uzvārdu, specialitāti).


Mūsu bildes

Mūsu klipi:

 

Video no instalācijas uzstādīšanas: (instalācijas autore māksliniece Ieva Riekstiņa)

 Daži viedokļi par instalāciju:

 

Sižets TV3 ziņās:

http://www.tv3play.lv/play/281614/

 

Sižets LNT televīzijā:

 http://www.lnt.lv/lv/video/

 

Bildes no instalācijas atklāšanas:

http://www.mixnews.lv/ru/exclusive/news/2012-09-10/105395

Portāls "Apriņķis":

Atbalstītāji runā par kampaņu

Unas pārdomas
Bildes

Raksts

V.Šulcs par "Pakāpieniem"

Pasaki mammai paldies!

Par izvēli

Portāls "Delfi":

 
Portāls "nra.lv":
 
Māmiņu klubs.lv:
 
Portāls "Tv net":
 
http://39kabinets.blogspot.com/2012/10/par-dzivibu.html
Portāls "Kas jauns":
 
 
Portāls "Apollo":
 
Portāls "db.lv":
 
"reitingi.lv":
 
Portāls "medicine.lv":
 
Latvijas Radio:
"Mākslas zinātnieki atzīst, ka Ievas Riekstiņas un Aļonas Vinogradovas
veidotā instalācija ir ļoti labs sociālās mākslas paraugs, kas skatītājus
gan pārsteidz, gan uzrunā, gan raisa viņos nozīmīgas pārdomas. Tik
izteiksmīga sociālā māksla Latvijā nav bieža parādība."
 
 

Diena:

Instalācija

Par dzīvību

Portāls la.lv:

Kampaņa

 

Creative Campaign Re-Opens Debate on Abortion in Latvia

LATVIA, October 26 (C-FAM) Sculptures of babiescurled up on the pavement, attracted people walking by. Near each baby, a message in Latvian, English and Russian told the true story of an aborted child and the reason for his “mother’s choice”.

The 27 babies symbolize the abortions that take place every day in Latvia, a country with a high level of abortion and low demographic rate.

This creative display in the small Baltic country was part of a larger pro-life campaign to reopen the public debate over abortion. Beginning in August, the effort culminated on October 16 with an official conference at the Latvian Parliament on the “Protection of the Right to Life.

An aim of the campaign is to introduce the principle that “the child is protected from the day of conception in the law and to make pre-abortion consultation routine.

The campaign began with the launch of a website and a phone-line. Every day the number of supporters grew with famous Latvian artists, musicians, actors, TV journalists, priests, politicians, sportsmen and others.

In early September, the display of baby sculptures was unveiled along one of the major streets at the heart of Rigaold town.

This art installation, which caught the attention of art critics for its quality, remained in the street for several weeks without special protection. Passers-by, touched by those stories, laid candles and flowers before each baby sculpture.

All over the capital of Riga, posters presented a fetus in the womb with declarations from famous people stating, “THANKS for life!” Advertising companies agreed to publish the posters for free.

People spontaneously wrote poems, songs and videos saying “Thanks to parents,” expressing gratitude to their parents for the gift of life.

Information tents were placed in Riga providing materials on the prenatal development of babies and support available for pregnant women, including housing, crisis centres, and financial support.

Three conferences on the legal, medical and spiritual aspects of abortion were organized. A concert closed the campaign.

The medical conference gathered Latvian gynecologists and international experts in the Riga City Council to discuss “Napro technology and fertility of woman.” Gynecologists received information on natural family planning.

The next day, a conference on the “Spiritual battle in favor of life” took place at Latvian Lutheran Church Board house.

The Parliament of Latvia held an official conference on the “right to life.” It discussed ways to reduce the number of abortions and the obligations of the State, especially through the creation of an effective family support system, so that everyone could “choose not to abort.”

A Latvian Judge at the European Court of Justice, Ombudsman of Latvia, parliamentarians, academics and attorneys participated in the conference. The Secretary of State to Justice (representing the Minister of Justice), referenced the San José Articles as he underlined the absence of any international human right to abortion and stressed the necessity to promote a culture open to life.

I presented on the status of abortion within the case law of the European Court of Human Rights, demonstrating that the European Convention on Human Rights cannot be interpreted as containing a “right to abortion,” but the States have an obligation to guarantee the right to life, and therefore to limit abortions and support life.

The campaign – widely covered by national television and news media – was organized by a group of 10-12 volunteers from various organizations who hope other countries will follow.(www.c-fam.org)

 

 

 

 

Jāņa Vanaga runa instalācijas atklāšanā:

 

"Savu sakāmo vēlos veltīt trim adresātiem. Vispirms mums, vīriešiem, tad sievietēm un pēc tam politiķiem un valdībai.

Es atceros, kādreiz bija tāda filma „Šindlera saraksts”. Tajā bija epizode par koncentrācijas nometnes priekšnieku, kurš no rīta pamodās, izrāpās no gultas, izstaipījās, iegāja tualetē, izdarīja savas dabīgās vajadzības un tad vannas istabā nocēla no pakaramā šauteni un pa logu nošāva dažus ieslodzītos.

Kāpēc? Nu tāpēc, ka viņš to varēja. Tā viņam bija izklaide. Es domāju, ka tas mums šķiet tāds pavisam atbaidošs tēls, it īpaši tādēļ, ka šajā situācijā cilvēka dzīvība tiek izdzēsta vienkārši tāpat – izklaides dēļ.

Mums, vīriešiem, par to vajadzētu īpaši padomāt, jo parasti atbildība par abortu tiek uzlikta sievietei, tāpat kā atbildība - rūpēties, lai līdz abortam nenonāktu. Taču īstenībā viss sākas ar vīrieti. Sieviete visbiežāk neizvēlēsies abortu, ja vīrietis viņai sniegs to, ko viņa gaida. Ja viņa jutīsies mīlēta un droša savās attiecībās stabilā laulībā. Ja viņa jutīs atbildību un rūpes no vīrieša puses.

Bet, kad vīrietis lieto, es atvainojos, savu šaujamobezatbildīgi, nevēlēdamies uzņemties ne rūpes, ne atbildību, tad viņš līdzinās šim koncentrācijas nometnes priekšniekam, kura izklaides dēļ mirst cilvēki. Tāpēc mums, vīriešiem, vajadzētu īpaši padomāt, kāds ir mūsu priekšstats par vīrišķību. Ka vīrišķība nav neapvaldīta seksuāla potence, kā to bieži vien proponē, bet gan, pirmkārt, atbildība un rūpes, aizstāvības un drošības sniegšana, un ka sekss saistās ar laulību.

Arī sievietēm es gribētu sacīt kaut ko saistībā ar pieredzi un atmiņu.

Diskusijas par abortiem tiek risinātas jau sen, un es atceros, ka pēc kāda mana izteikuma, kas bija citēts presē, portālā „Delfi” bija izlasāms nikns kādas sievietes komentārs: „es jau nu neļaušu melnsvārčiem kontrolēt, kas notiek manā gultā!”.

Dievs,pasargā! Neviens melnsvārcis negrib kontrolēt, kas notiek jūsu gultā, bet tas tiešām būtu ļoti vēlams, lai jūs pašas kontrolētu, kas notiek jūsu gultā. Lai tā dēļ, kas tur notiek, nav jāmirst bērniem, un medicīnas darbiniekiem nav jākļūst par bendēm.

Ja neskaita kriminālas varmācības gadījumus, sievietei patiešām ir iespēja pateikt „nē”, ja ir redzams, ka nav šo priekšnoteikumu stabilām attiecībām, kurās var dzimt bērni. Es saprotu, ka tas ir grūti, jo „Cosmopolitan” visu laiku māca – „esi seksīga, esi seksīga”, un pat valsts ir pateikusi: „nu neuztraucies, ja tev kaut kas gadīsies, tev taču ir izeja - sterilos, kvalificētos apstākļos tu varēsi no bērna tikt vaļā”. Taču pat pie visa tā, sievietei ir iespēja, pirmkārt, pasacīt „nē”, kad tas būtu jāsaka, un arī saprast un izlemt, ka aborts nav izeja un ka tā rezultātā tiešām mirst bērni.

Mūsu valstsvīriem es gribētu sacīt – jā, demokrātiskajā sabiedrībā nav īsti pieņemts, ka valsts izdara izvēles cilvēku vietā, taču valsts uzdevums ir gādāt par to, lai cilvēki varētu izvēlēties starp labām un tikumiskām lietām. Lai būtu tādi apstākļi, ka viņi būtu iedrošināti izdarīt labas izvēles. Runājot par veselības mācību skolā, tajā noteikti jāakcentē šis ētiskais un morālais aspekts, kas iedrošina cilvēkus uz labām un pareizām izvēlēm. Tāpat arī būtu nepieciešams tāds atbalsts un tāda pievēršanās mūsu demogrāfijai, ka sievietes, kuras ir ieņēmušas bērnus, būtu arī atbalstītas un iedrošinātas tos laist pasaulē. Tad, kad mēs dziedam „Dievs, svētī Latviju!”, tad tiešām izlūgsimies no Viņa šīs lietas!"

 

Rīgas ielās:

Kādas garāmgājējas dzejas rindas, vērojot instalāciju:

Mazuļi uz ielas iznākuši,
Laikam citur mājas nav atraduši.
Sagūluši, sastinguši un guļ.
Neuzkāp, apstājies, ieraugi,
Ko tev stāsta šie mazie draugi?
Ko viņi saka-
Kāpēc viņu vairs nava?
Dzīvē var būt arī draugi tādi,
Kas mūs pamudina sēt nāvi...
Arī ārstam nevar ticēt,
Tad labāk aizspiest ausis un bēgt...
Ar dāvanu šo - lielāko
Pat mājās nevar nākt.
Liek samīt nedzimušo-
To visu mazāk redzamo...
Pieminekļa pakājē
Mazulīši dus,
Neuzkāp, ieraugi,
Paliec brīdi kluss...

/A.Otomere/

 

"Par dzīvību" informatīvās teltis:

Sadarbībā ar Grūtniecības krīzes centru 15. un 16.septembrī dažādās Rīgas vietās atradās mūsu kampaņas informatīvās teltis.Cilvēku interese bija liela, katram tas raisīja dažādas emocijas, tomēr  vienaldzīgo nebija:

 

 

Ne vienmēr bērniņa pieteikšanās ģimenē vai sievietes uzzināšana par grūtniecības iestāšanos atnes patīkamas un pozitīvas emocijas. Arvien biežāk Latvijā notiek tieši pretējais – ziņa par iestājušos grūtniecību atnes bailes, izmisumu, nemieru, un, kā liecina statistika, dienā Latvijā 27 šādas grūtniecības tiek pārtrauktas mākslīgi, tā arī nedodot iespēju šiem mazuļiem ievilkt pirmo elpu. Iemesli un cēloņi, kādēļ sievietes Latvijā izvēlas spert šo neatgriezenisko soli – veikt abortu, ir dažādi. Finansiālas grūtības, psiholoģisks spiediens, neticība saviem spēkiem, neizglītotība, – tie ir tikai daži no tiem.

TiešitādēļkampaņasPardzīvībuietvaros,kurasmērķis nav panākt abortu aizliegumu,betveicinātsabiedrības vērtību maiņu un izglītošanu,norisināsiesdaudziizglītojošiuninformatīvipasākumiunkonferences.

15. un 16. septembrī no plkst. 9.00 – 18.00 dažādās vietās Rīgas centrā tiks uzstādītas informatīvās teltis, kurās krīzes grūtniecības centra speciālisti informēs garāmgājējus un interesentus par notiekošo kampaņu, tiks izdalīta arī informācija par grūtniecību, bērna attīstību mātes vēderā, kā arī sniegta informācija, kur griezties pēc palīdzības sievietēm, kuras nonākušas krīzes situācijā – nevēlas paturēt bērniņu un apsver domu par abortu, kā arī sievietēm, kuras jau abortu ir veikušas. Šajās vietās būs arī iespēja pieteikties uz konsultācijām pie dažādiem krīzes grūtniecības centra speciālistiem.

  1. septembrī informatīvās teltis tiks uzstādītas Vērmanes dārzā - Bībeles svētku ietvaros, kā arī Kronvalda parkā pie Kongresu nama un iepretim Ministru kabinetam pie katedrāles, savukārt 16. septembrī teltis atradīsies divās vietās – Kronvalda parkā un iepretim Ministru kabinetam.

Kampaņas “Par dzīvību” rīkotāji:

*J.Čakstes demokrātijas un ilgtspējīgas attīstības biedrība

*Grūtniecības krīzes centrs

*Asociācija “Ģimene”

*Fonds “Moral Revolution”

*īsta mīlestība gaida

*Luterāņi dzīvībai

*Latvijas Ordeņu Brālība

*Latvijas nefrologu asociācija

*Nākotnes fonds u.c. organizācijas un privātpersonas

Stāsta Judīte no Krīzes centra:

"Mēs - Krīzes grūtniecības centra darbinieki -aizvadījām divas emocijām piesātinātas dienas. Sestdien un svētdien bijām pie Par dzīvību informatīvajām teltīm. Dalījām bērniņus - lellītes, dalījām bukletus, uzrunājām cilvēkus, informējām tos, uzklausījām viņu pateicības vārdus, nievājošo attieksmi un dusmas. Izdevās arī no sirds iepriecināt cilvēkus. Bija arī kāds ārzemnieks, kurš iedeva ziedojumu. Tie bija 5 Ls, bet galvenais, viņš parādīja savu attieksmi. Kāda sieviete bija nikna par šo akciju. Viņa jautāja:"Kāpēc jūs sāpināt tās sievietes, kuras ir veikušas abortu?". Šīs 2 dienas parādīja, cik daudz ievainotu cilvēku ir mūsu sabiedrībā."