Tēvu manifests

Latvijas sievietes ir stipras. Mūsu sabiedrībā visu atbildību par bērna iznēsāšanu, dzemdēšanu un audzināšanu pierasts uzkraut sievietes un mātes pleciem. 

Atšķirībā no lielākās daļas Eiropas un pasaules valstu, Latvijā uz katru darbspējas vecuma vīrieti ir nesamērīgi liels sieviešu skaits. Tas pastiprina un veicina bezatbildību pret sievieti un ģimeni.

Mūsu bezatbildība mērāma sievietes, mātes un bērnu bailēs par izdzīvošanu un ilgās pēc mīlestības un atbalsta. Musu bezatbildība mērāma nesamērīgi lielajā pamesto sieviešu un bērnu skaitā, tomēr vīrieša vislielākais kauns un nespējības apliecinājums ir sievietes lēmums atbrīvoties no sava vēl nedzimušā bērna.

Mēs, Latvijas vīrieši un tēvi, vēlamies paziņot, ka mainīsim šo situāciju. Mēs katrs pateiksim to, ko uzskatām par svarīgu savām sievām un bērniem . Katrs bērns ir pelnījis sava tēva uzmanību, mīlestību un cieņu.

Mēs uzņemamies atbildību par pašu radītajiem bērniem – no apaugļošanās brīža līdz viņu pastāvīgas dzīves uzsākšanai.

Ar savu paziņojumu mēs katrs apliecinām savām sievām un bērniem:

 1. Es kā tēvs apņemos būt pilnībā atbildīgs par sevi, savu sievu un saviem bērniem.

 2. Es viņus mīlēšu, mācīšu un pasargāšu.

 3.Es būšu uzticīgs savai sievai, mīlēšu un cienīšu viņu un mūsu bērnus.

 4.Es iemācīšu viņus cienīt augstākstāvošos un dzīvot atbildīgi.

 5.Es strādāšulai sagādātu savai ģimenei nepieciešamo. 

IESAKĀM: Noskaties filmu " Corageous"!

 

Stāsts pārdomām:

 
Kādam bagātam un varenam karalim bija trīs dēli. Vecākais bija apdāvināts ar lielu fizisko spēku, viņš bija nosvērts, brīžiem augstprātīgs un uzpūtīgs. Vidējais dēls bija ātras dabas un inteliģents, bet mantkārīgs un pašpārliecināts. Trešais – visjaunākais, kaut arī bija mīļš,ātrs un atjautīgs, tomēr patstāvīgi bija vecāko brāļu izsmiets. Viņiem jaunākais brālis bija kā bērns, viņi pilnībā nerēķinājās ar viņu. Karalis, būdams gados vecs, apzinājās, ka viņam no savu dēlu vidus jāizvēl mantinieks.
Kādu dienu karalis pasauca dēlus pie sevis. Viņš teica: „Mani dēli, viens no jums būs mans mantinieks, bet es mīlu jūs visus vienādi un nezinu, kuru no jums izvēlēt. Tāpēc es nolēmu, ka mans mantinieks kļūs tas, kurš atnesīs man zaļo smaragda akmeni. Tas tiek sargāts dzelzs grotā ziemeļvalstī.” Brāļi sastinga. Zaļais smaragda akmens bija visu bruņinieku sapnis. Līdz šim neviens no tiem, kuri devās meklēt šo akmeni, nav atgriezušies.
„Es dodu jums trīs dāvanas, kuras varēs jums palīdzēt. Lūk, mans spēks, šī zobena asmeni nevar salauzt”, teica karalis, noliekot uz galda zobenu ar spīdošu asmeni.
„Šeit ir zelta monētas, kam tās piederēs, tas būs visbagātākais cilvēks virs zemes”, teica karalis, noliekot blakus zobenam lielu monētu maisu.
Pēc tam viņš izņēma aploksni un teica: ”Šajā konvertā ir vēstule, kurā ir visi vārdi, kādus es jums noteicu no jūsu dzimšanas brīža līdz pat šai dienai. Izvēlieties.”
Vecākais dēls paņēma zobenu, vidējais – monētas, bet jaunākajam atlika vien vēstule. Nākošās dienas rītā viņi devās ceļā. Vairākus mēnešus viņi pārvarēja dažādus šķēršļus un visbeidzot nonāca pie visgrūtākā. Tas bija Bēdu purvs. Tam pāri varēja tikt vienīgi drošsirdis, neatlaidīgs, stipras gribas cilvēks. Vecākā dēla zirgs apstājās pie purva un tālāk negribēja iet. Viņš mēģināja iet kājām, bet zobens bija pārāk smags. Ar katru soli viņš grima dziļāk un dziļāk purvā. Vidējā dēla kariete apgāzās un no tās izkrita naudas maiss, izbira visas monētas, kuras ātri vien nogrima purvā. Kad abi brāļi satikās, viņi apsēdās uz celma un gauži raudāja. Viņi bija vairāk nobēdājušies nekā pats Bēdu purvs.
Bet jaunākais dēls vēl ceļoja, neredzot tam galu. Kad viņam bija grūti, viņš izņēma vēstuli un lasīja. To viņš darīja ļoti bieži. Tēva vārdi viņam deva spēku. Viņš juta, ka ir spējīgs pārvarēt vislielākos šķēršļus. „Dēls, es ļoti tevi mīlu, ticu tev. Tu esi viss, kas man pieder virs zemes. Es esmu lepns par tavu drosmi.” Kas jaunākais dēls atkal juta spēku zudumu, viņš atvēra vēstuli un lasīja: „Neko nevar sasniegt bez grūtībām un izturības. Ja tu gribi krietni nodzīvot savu dzīvi un kaut ko tajā arī sasniegt, tev jāiemācās pārvarēt grūtības… Esi drosmīgs, mans dēls. Meklē savā dvēselē un tur tu atradīsi daudz spēka un enerģijas… Es tevi ļoti, ļoti mīlu…”
Cik reizes jaunākais dēls lasīja tēva vārdus, tik viņš atguva spēkus. Un tā viņš pārgāja Bēdu purvu un atradās pie ieejas dzelzs grotā, kurā spīdēja zaļais smaragda akmens. Tad viņš noskūpstīja tēva vēstuli un skaļi iesaucās: „Paldies tev, Tēvs!”
Bruno Ferrero

Komentāri  

 
#9 Maigonis 2014-05-29 12:34
Džentelmeņi!
Aicinu apciemot vientuļās māmiņas, sneigt tām palīdzīgu roku, paveikt vīriešu darbus, samīļot un visādi citādi atbalstīt. Kungi, ja jau rezi mūsu ir tik maz, būsim džentelmeņi un palīdzēsim tām dārgajām un skaistajām, kuru dienas nav vieglas.
Mīlestībā,
Rīgas kavalieru klubs, džentelmeņu nodaļa.
Citēt
 
 
-7 #8 XY 2012-11-19 07:14
Pirms gudrojāt "Tēvu manifestu", vajadzēja tomēr arī padomāt par ticamības efektu. Visvieglāk to var pārbaudīt "draugos". Skaidri redzams, ka pie vienādo pelēko un garlaicīgo bēbju bildēm ir tūkstošiem veceņu ieteikumu, bet tiklīdz parādās kādas kailas sievietes akts, tā parādās vīriešu ieteikumi un arī kādi komentāri. Nejauciet - vīriešiem interesē sievietes un darbības ar viņām, nevis problēmas ar bērniem.
Citēt
 
 
-6 #7 Rēka 2012-11-12 10:35
Tēvu manifests:D:D:D . Kaut kādas sievietes sacerēts murgs. Kura vīrieša sapnis ir tērēt savu naudu bērniem?:D. Manējais, bet kura atļaujas un jebkādas vajadzības piedzemdēja, saka ka bērni ir naudas šķiešana un vairāk rīmas nevajag viņam nevajag, un paldies dievam pārāk neinteresējas par tiem, kurus viņam uztaisīja:D.
Citēt
 
 
+3 #6 Dita 2012-11-09 10:04
Tas ir tik briniskigi sajust ka Tevi attistas bernins un apzinaties to,ka Tu esi izdarijusi labu darbu-nolemusi laist pasaule to mazo dzivibinu,kas Tevi majojusi 9 menesu. Paldies par to akciju,ceru,ka tas lika aizdomaties daudziem..
Citēt
 
 
+7 #5 Jurģis 2012-09-01 12:24
Ļoti labi! Lai Dievs svētī Latvijas vīrus un vīriešu ar visu, kas pieder pie patiesas vīrišķības - nesavtīgu mīlestību, atbildību, ticību, cerību un nosaukt var vēl daudz vajadzīgu lietu.
Citēt
 
 
+5 #4 sieviete 2012-08-03 14:31
Cik skaisti skan vārdi par vīrieša atbildību jebkuras sievietes ausij!
Citēt
 
 
+6 #3 ģimene 2012-08-03 14:30
Es par to, lai visiem bērniem būtu iespēja augt ar tēvu. Situācijas ir dažādas, bet labi, ja ģimene ir kopā.
Citēt
 
 
+10 #2 prieks 2012-08-02 17:38
Paldies par šo akciju! Latvijā ir lieliski tēvi un ticu, ka tādu kļūs daudz vairāk :)
Citēt
 
 
+2 #1 mazulis 2012-08-02 17:16
Es PAR
Citēt